Darmowa wysyłka dla zamówienia powyżej 250 zł!

Męska_higiena_intymna

Czy mężczyzna powinien przejmować się Higieną Intymną?

Dziś chcielibyśmy poruszyć temat bardzo ważny i poważny jakim jest higiena intymna mężczyzn. Temat może i trochę tabu, trochę niezręczny, raczej osobisty, ewentualnie do przedyskutowania z partnerką lub hmmm… urologiem, a na pewno delikatny. Nie będziemy się tu rozwodzić za bardzo nad koniecznością właściwej higieny intymnej. Wydaje nam się, że każdy jest tego świadomy. Brak właściwej higieny intymnej u mężczyzn może prowadzić do wielu problemów, których nie życzymy nawet najgorszym wrogom! A odpowiednia męska higiena intymna to same zalety – brak ryzyka chorób, brak podrażnienia, fajne uczucie świeżości na dłużej, no i najważniejsza kobieta będzie zadowolona!

Co o tym myśleć?

Jeśli chodzi o postrzeganie produktów do higieny intymnej dla mężczyzn to z reporterską dokładnością spieszymy donieść co do tej pory udało nam się zdiagnozować jeśli chodzi o naszych klientów.

Pierwsza grupa Panów, która dowiaduje się o produktach do higieny intymnej dla mężczyzn, to:

A) grupa wątpiąca, która uważa, że to wymysł przemysłu kosmetycznego i chwyt marketingowy. Bo od zawsze używali mydła lub żelu pod prysznic i było ok. Więc są bardzo sceptycznie nastawieni do wszelkiego rodzaju żeli do higieny intymnej dla mężczyzn i tym podobnych wynalazków.

Druga grupa Panów, która myśli o męskiej higienie intymnej to:

B)  grupa marząca. To Panowie, którzy z braku laku używają żelu do higieny intymnej swojej żony czy partnerki i spoglądają z utęsknieniem na rynek kosmetyczny w wyczekiwaniu na męski żel stworzony specjalnie dla nich.

Panów z grupy pierwszej chcielibyśmy uspokoić, że nie będziemy nikogo namawiać. Jeśli nie czujesz potrzeby zastosowania w, jakby nie było, jednym z ważniejszych, o ile nie najważniejszym rejonie swojego ciała produktu, który został specjalnie do tego stworzony – to ok. Ale znamy przypadki Panów, którzy najpierw kręcili nosem, że po co, a na co, po czym spróbowali i zostali olśnieni! To działa na podobnej zasadzie do stwierdzenia, że zęby myje się pastą do zębów, włosy szamponem do włosów dla mężczyzn, a jeśli masz brodę to też zapewne używasz specjalnych kosmetyków do brody. Ale pozwolimy sobie też trochę nastraszyć panów z pierwszej grupy. Otóż mydła i zwykłe żele pod prysznic są zbyt intensywne dla naturalnej flory bakteryjnej okolic intymnych i mogą napsocić. Mogą zaburzyć właściwą mikroflorę co ostatecznie może spowodować podrażnienia.

Panów z drugiej grupy informujemy, że marzenia się spełniają… Mamy to! Odłóż na półkę jej żel i kup sobie swój. To na pewno zostanie zauważone. Nie tylko dlatego, że jej żel przestanie szybciej ubywać, ale też dlatego, że męski żel do higieny intymnej pod prysznicem zinterpretuje tak, że dbasz o siebie „tam” i również dbasz o jej zdrowie i komfort!

Jak myć, jak żyć?

Jak żyć? – po swojemu!

Jak myć? No właśnie, niby wiadomo, ale jednak może usystematyzujmy. Jak dbać o miejsca intymne?

Po pierwsze – nie przesadzaj. Żel przeznaczony do higieny miejsc intymnych jest delikatny, aczkolwiek co za dużo to niezdrowo! Zalecamy stosowanie go podczas porannego i wieczornego prysznica – właśnie po to, żeby nie uszkodzić naturalnej flory bakteryjnej naskórka. Ale jeśli masz taką potrzebę w ciągu dnia możesz przemyć się przy użyciu samej wody, powinno wystarczyć.

Po drugie – technika. Czyli trening czyni mistrza:

  1. Najpierw umyj okolice poniżej pępka oraz skórę między udami. Czyli zacznij od miejsc bezpośrednio sąsiadujących, na których również może gromadzić się pot.
  2. Przejdź do mycia sedna sprawy, wykazując się najwyższą delikatnością.
  3. Następnie kieruj się do tylnych części ciała, kończąc proces mycia na okolicy między-pośladkowej.
  4. Spłucz i delikatnie wytrzyj – najlepiej ręcznikiem papierowym, lub osobnym, przeznaczonym tylko to wycierania miejsc intymnych.

Po trzecie – odpowiedni produkt. Mamy dla was następujące propozycje:  Żel do higieny intymnej dla mężczyzn Dermoxen oraz męski żel do higieny intymnej Bioturm. Gwarantujemy wysoką jakość i bezpieczeństwo stosowania tych kosmetyków. Pierwszy produkowany jest we Włoszech, drugi to niemiecka jakość. Pierwszy ma męskie, wygodne opakowanie z pompką i świetnie prezentuje się w łazience. A drugi jest bardzo poręczny, idealny do zabrania ze sobą w podróż, albo na basen.

Konkludując rozważania o męskiej higienie Intymnej…

Męskie okolice intymne to miejsca, które wymagają specjalnego traktowania, również jeśli chodzi o higienę. Skóra w tych okolicach jest bardzo delikatna, podatna na infekcje oraz podrażnienia, charakteryzuje się także zwiększoną potliwością, podobnie jak skóra pod pachami. Na szczęście producenci kosmetyków doskonale odpowiadają na potrzeby współczesnych mężczyzn z zakresie pielęgnacji stref intymnych zaopatrując nas w wysokiej jakości kosmetyki dla mężczyzn, które dają radę!