Darmowa wysyłka dla zamówienia powyżej 250 zł!

Męski makijaż

Podkład mineralny dla mężczyzn i jego właściwości.

Podkład-mineralny-w-kamieniuPodkład mineralny dla mężczyzn marki MMUK Man to produkt unikalny na naszym rynku. Zaprojektowany głównie z myślą o mężczyznach, którzy borykają się z problemami wynikającymi z posiadania tłustej cery, takimi jak świecenie, nadmiar sebum czy rozszerzone pory. Dzięki swoim właściwościom wspomagającym cerę, podkład mineralny dla mężczyzn doskonale nadaje się także dla cery wrażliwej, która łatwo ulega podrażnieniom. Jest bezzapachowy, wolny od parabenów i składników drażniących, które przy długotrwałym stosowaniu mogą mieć negatywny wpływ na cerę.

Podkład ma kilka ciekawych składników, które wpływają na pozytywne działanie i zalety tego produktu:

Mika – minerał, który dzięki temu, że rozprasza światło optycznie wygładza niedoskonałości cery, takie jak rozszerzone pory.
Dimetikon – pomaga utrzymać nawilżenie skóry.
Palmitynian askorbylu – mimo, że nazwa brzmi groźnie ma bardzo dobre działanie. Hamuje procesy starzenia, wyrównuje rozjaśnia przebarwienia i plamy. Działa również przeciwzapalnie, czyli pomaga walczyć z trądzikiem.

Jak przygotować twarz do nałożenia podkładu mineralnego dla mężczyzn?

Podkład mineralny dla mężczyzn to produkt, który jest bardzo łatwy w stosowaniu. Ale jak zwykle, przy stosowaniu każdego kosmetyku tego typu, należy odpowiednio przygotować twarz, po to, żeby aplikacja była łatwiejsza, a efekt jeszcze lepszy. Aby odpowiednio przygotować twarz do nałożenia podkładu wystarczą dwa kroki:

a) dokładnie oczyść cerę,

b) zadbaj o nawilżenie.

Twarz należy oczyścić tak jak zwykle oczyszczasz twarz, czyli może to być Twój codzienny żel do mycia. Ale jeśli nie udało Ci się  jeszcze znaleźć odpowiedniego produktu na mycia cery – sprawdź naszą ofertę żeli i mydeł do mycia twarzy, a z pewnością wybierzesz coś dla siebie. Po oczyszczeniu skóry nałóż lekki krem nawilżający, lub nawilżająco matujący, polecamy krem marki Mýego. Dzięki aplikacji kremu pozbędziesz się zbytniego napięcia i szorstkości skóry. Po nałożeniu kremu odczekaj 10-15 minut do całkowitego wchłonięcia. Całkowite wchłonięcie kremu jest bardzo ważne. Trzeba to zrobić, żeby uniknąć rolowania się podkładu, czy zbierania się go w załamaniach skóry (np. w okolicy nosa, ust). Jeśli nałożysz kremu za dużo i skóra po kilkunastu minutach nadal jest lepka, lub Twoja cera z natury bardzo się przetłuszcza, również jest na to rozwiązanie. A mianowicie, bezpośrednio przed nałożeniem podkładu można zetrzeć nadwyżkę kremu lub sebum wacikiem.

Jak nakładać podkład mineralny?

Przygotowałeś odpowiednio cerę, więc możesz nałożyć podkład mineralny. Przy nakładaniu należy równomiernie rozprowadzić go na skórze, delikatnie dociskając gąbkę do skóry. Mała gąbka, która w zupełności wystarczy, jest dołączona do podkładu. Pamiętaj tylko o regularnym myciu jej wodą z mydłem, ponieważ gromadzą się na niej bakterie. Jeśli masz cerę tłustą, o której pisaliśmy już w naszym poradniku, to lekkie dociskanie  gąbki do twarzy jest szczególnie istotne. Wtedy podkład lepiej wchłonie się w cerę, będzie mocniej się utrzymywał w ciągu dnia oraz dokładniej wypełni rozszerzone pory. Ale jeśli wolisz uzyskać tylko delikatne muśnięcie i lekki efekt polecamy do aplikacji użyć pędzla do podkładu.

Nakładanie należy zacząć od bardzo niewielkich ilości, które można w razie potrzeby zwiększyć. Podkład zminimalizuje widoczność rozszerzonych porów skóry, wygładzi, rozjaśni i zmatowi cerę. Jeśli Twoim problemem są rozszerzone pory to po zastosowaniu podkładu będą one mniejsze.

Jak i czyM zmyć podkład mineralny?

Do zmywania produktu nie trzeba używać jakichś specjalnych środków. Można usunąć go w trakcie wieczornego mycia twarzy. Jeśli używasz żelu do mycia twarzy to zmyje się tym żelem. Można również użyć mleczka do zmywania makijażu, aczkolwiek nie jest to konieczne, wystarczy dobry, codzienny środek do mycia twarzy. Natomiast ważne jest nawilżanie skóry, po to, żeby była jędrna oraz lepiej reagowała na wchłanianie dobroczynnych składników z innych kosmetyków (w tym z tego podkładu, jeśli stosujesz go regularnie). Dlatego wieczorem również nałóż krem nawilżający, a co najmniej raz na tydzień polecamy zrobienie peelingu do twarzy.